افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنیم

0
218337
افکار مثبت

علت را پیدا کنید:

برای بالا بردن افکار مثبت در زندگی روزانتون بهتر است اول، به شناسایی مردم، مکان ها و چیزهای دیگه ای که باعث افزایش افکار منفی در شما می شود بپردازید.

مثلاً سرکارتون یک همکاری دارید که همش از بدبختی های زندگی صحبت می کند. شما نمی توانید کلاً کارتون را عوض کنید اما می توانید واکنشی که به اون فرد دارید را تغییر دهید و آن ها را متوجه کاری که با شما انجام می‌دهند کنید. با تمرکز شما بر روی اینکه کجاها شما احساس غمگینی و اضطراب می کنید شروع کنید.

نت بردارید:

همیشه یک سری گفت و گوهای درونی همه افراد با خودشان دارند. این صحبت ها باعث می شوند در مورد خودتان یک ارزش گذاری هایی انجام دهید . پس خوبه که بهشون توجه کنیم. و زمانی که این صحبت ها در ذهن ما زیاد می شوند تیکه کاغذی را بردارید و هر چیزی که در ذهنتان می گذرد را یادداشت کنید. و بعد از گذشت چند دقیقه به نوشته هاتون برگردید و از خودتان بپرسید آیا این افکار بر اساس واقعیت بیرون بودن یا فقط افکار من است؟ یا آیا شما معمولاً از یک ماجرا بدترین فرض ها همیشه به ذهنتون میرسه؟

ذهن خودتان را به چالش بکشید:

افکار مثبت

اگر دید که همیشه دارید از خودتان نتیجه گیری های بدی می کنید یا همیشه در مورد خودتان به نحو مثبتی فکر نمی کنید. اینجا جایی که شما نیاز دارید که یک قدم به عقب برگردید و یک سری افکار مثبت را به خودگویی هاتون اضافه کنید. مغز ما هم یک ماهیچه است که می توانیم بهش ورزش بدیم و ازش بخوایم قوی تر بشود مثل بقیه ماهیچه های بدنمان ولی این کار با استمرار و صبر صورت می پذیرد یعنی اینکه هر روز یک فکر مثبت را به ذهنتان هدیه دهید، اینکه خودتان را بابت هر اشتباهی که انجام می دهید ببخشید و سعی کنید به خودتان جایزه دهید زمانی که به یک هدف می رسید.

منبع: psycom

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید