شادی یا تغییر دنیا

0
914
شادی یا تغییر دنیا

ما نسبت به مردمی که در بدترین شرایط تاریخی زندگی می‌کردند ۱۸% افسرده‌تر هستیم!

به ما یاد داده‌اند که سخت کارکردن مساوری است با موفقیت و موفقیت مساوی است با شادی.

در ظاهر معادله‌ای است که درست به نظر می‌آید، اما کاملاً اشتباه است. تحقیقات جدید نشان داده احتمال این‌که افراد شاد موفق بشوند، خیلی بیشتر از این است که افراد موفق به شادی برسند.

تحقیقات عصب‌شناسی جدید نشان می‌دهند ساختار مغزی ما به گونه‌ای است که وقتی شاد هستیم، بهترین عملکرد را داریم. همچنین، افراد شاد، مثبت‌اندیش و خوش‌بین، درآمد بیشتری کسب می‌کنند، اهداف جسورانه‌تری برای خودشان قرار می‌دهند، استرس کم‌تری را تجربه می‌کنند، در موقعیت‌های تنش‌زا آرامش خود را راحت‌تر حفظ می‌کنند، پرانرژی هستند، بیماری‌هایشان سریع‌تر بهبود پیدا می‌کند و عمر طولانی‌تری دارند.

شادی یک مسئله‌ی حیاتی است.

وقتی ما روابط شاد و مثبتی با دیگران برقرار می‌کنیم، بدن‌مان مواد شیمیایی‌ای ترشح می‌کند که اضطراب را کم کرده و تمرکز و آرامش را بالا می‌برد.

این‌که ما چه احساسی می‌کنیم و چه نگرشی به زندگی داریم، همه ریشه در افکار و رفتار ما دارد و نیز به این‌که تصمیم می‌گیریم زمان و انرژی‌مان را صرف چه چیزی بکنیم.

متأسفانه ما به طور پیوسته با اخبار منفی محاصره شده‌ایم. اگر می‌خواهیم شرایط تغییر کند، باید خودمان تغییر را ایجاد کنیم و این کار از طریق انتخابِ شادی و مثبت بودن امکان‌پذیر است.

یک لحظه تصور کنید چه اتفاقی می‌افتاد اگر انسان‌های شاد و مثبت‌اندیش بیشتری در جهان بودند. جهانی با صلح بیشتر، خوش‌بینی بیشتر و نیز محبت بیشتر. چراکه امواج شادی با سرعت بسیار بالایی منتشر می‌شوند و هر فردی در هر جایی می‌تواند این امواج را تولید و منتشر کند. شادی آن‌قدر مسری و واگیردار است که یک فرد مثبت‌اندیش و شاد می‌تواند شادی را به بیش از ۱۰۰۰ نفر منتقل کند. این یعنی تنها چیزی که برای گسترش شادی در یک محله، منطقه، استان، کشور یا حتی در سطح جهان نیاز است، یک نفر است؛ یک نفر که واقعاً شاد است.

شما می‌توانید بین شاد بودن یا نبودن، شاد بودن و انتشار آن را انتخاب کنید. شما می‌توانید در این جریان جهانی، نقش سرعت‌دهنده را داشته باشید.

آیا شما یکی از این افراد هستید؟

همین امروز شروع کنید. جسور باشید. شاد بودن و شاد کردن جسارت می‌خواهد، شجاعت می‌خواهد، مبارزه می‌خواهد.

شجاعت و جسارت داشته باشید و موج شادی را پخش کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید